Kdo jsou členové našeho spolku a jak se stát jedním z nich

Členové spolku Přátelé přírody, z. s., sdílejí se svými zahraničními kolegy z celosvětové rodiny Přátel přírody (Naturefriends, Naturfreunde, Amis de la Nature...) nadšení zdolávat překážky, pro radost z pohybu a potěšení dosáhnout další cíl. Příroda je nádherná, někdy něžná jako hřejivé sluneční paprsky za svítání, jindy drsná a nevyzpytatelná. Naším cílem není vítězství člověka nad přírodou, nýbrž trvale udržitelný život v harmonii s ní. A taky v harmonii s jinými lidmi. Pokud jste nastaveni podobně, nebojte se k nám přidat. Spolek Přátelé přírody, z. s., je otevřený veřejnosti a uvítá nové zájemce o členství. Jaká jsou jeho základní pravidla?

  • Řádným členem spolku se může stát každý jednotlivec a sdružovat se ve skupině či skupinách spolku (nebo nějakou spolu s nejméně dvěma dalšími jednotlivci založit), nebo být registrován při ústředí spolku.
  • Přidruženým členem spolku se může stát nezisková právnická osoba, jejíž účel založení není v rozporu s účelem a cíli spolku. O přijetí přidruženého člena do spolku rozhoduje rada spolku.

V současnosti sdružujeme téměř 400 lidí ve všech věkových kategoriích, a to v několika místních skupinách a jedné přidružené organizaci. Ty jsou aktivní v hlavním městě Praze, v Kraji Vysočina, v Libereckém a Moravskoslezském kraji.

Jablonec nad Nisou          Krnov          Liberec          Nové Město na Moravě          Praha

 

Xdscn9378   Xkrcman-072 Xkrajina_roku-185 Img_7208  13529047_1124842380892332_5215880078668188896_n

Anketa: Co pro vás znamenají Přátelé přírody (a být jedním/jednou z nich)?

Přátelé přírody z Velké Británie nás poprosili, abychom mezi vás - naše členy a příznivce - rozšířili anketní otázku: Co pro vás znamenají Přátelé přírody (a být jedním/jednou z nich)? Tady jsou odpovědi, které vám napoví, proč být naším členem, pokud jím ještě nejste, anebo vám prozradí, jestli i ostatní mají podobné pocity z členství v našem spolku jako vy.

Od chvíle, kdy jsem se stala členkou Přátel přírody, je můj život bohatší. Ráda se setkávám s Přáteli přírody z celého světa, raduji se s nimi a rozumím si s nimi i přes jazykovou bariéru a společně poznáváme krásy naší i jejich vlasti. Se skvělou partou objevuji stále něco nového z historie, kultury, přírody. Ze všech aktivit si odnáším krásné zážitky a inspiruji ostatní.

Helena Jandová, Olomouc

 

1975081_10203301018074645_66254513_n

 Jsme přátelé přírody už dlouho. Přišlo nám přirozené, že jako skauti v mladém věku se v dospělém věku zařadíme mezi Přátele přírody. Jako rodina s malými dětmi se neúčastníme mnoha akcí Přátel přírody - naší mateřské skupiny. Jednodenní výlety do okolí a výlety prarodičů s vnoučaty patří ale do našeho programu. Klubovnu také stojí za to navštívit, děti tam rády chodí na dílničky, my na promítání fotek z cest. A bonus, jak se dnes s oblibou říká, je možnost výhodného ubytování s celou rodinou na cestách po cizině v Domech Přátel přírody. Es lohnt sich!

Jaroslav Kneř, Přátelé přírody Jablonec nad Nisou

Po sametové revoluci jsme vstoupili do Evropy, ale stále jsem si připadal nějak nezvykle. Naši "otcové zakladatelé" nám v Jablonci nejen založili organizaci Přátel přírody, ale také zajistili první kontakty s německými Přáteli přírody v Tübingen a  Löbau a ti nás přijali do velké obce Přátel přírody jako rovné mezi rovné. Toto je přátelství, které navazuje i na historické svazky z doby před druhou světovou válkou. V neposlední řadě je to i možnost užívat zejména v Německu domy Přátel přírody  a tak přispívat k lepšímu poznání lidí a zemí. S našimi partnery udržujeme stále kontakty, a to už 25 let, rozšířili jsme je i na Francii v Aix-en-Provence a doufáme, že to tak bude i nadále. Snažíme se o to.

Vlastimil Staněk, Přátelé přírody Jablonec nad Nisou

Sylva1_2

 Přátelé přírody =  lidi naladění na stejnou životní vlnu - společné zážitky - v partě je to větší legrace - společné objevování neznámých krajin - aktivní přístup k volnému času - do přírody po svých a šetrně - do cizích krajin bez cestovní kanceláře - nemusíš život v cizině pozorovat přes sklo, můžeš ho prožívat s přáteli - nemáš-li v cizině přátele, najdeš je v "Naturfreundehaus", v domech přátel přírody - a to se vyplatí!!

Sylvie Staňková, Přátelé přírody Jablonec nad Nisou

28947521_1817419544991559_5075458397453720083_o

Přátelé přírody pro mne znamenají další nová přátelství a společná setkávání přátel na celorepublikovém srazu, kde společně šlapeme další túry a povídáme si o nejzajímavějších místech v přírodě. Věřím, že se zlepší stav naší přírody a ekologie, a to je určitě reálný sen všech Přátel přírody. V přírodě se cítím nejlépe s přáteli, a proto jsem ráda členem Přátel přírody a zůstanu jím navždycky.

Antonie Caleková, Olomouc

 

 

uživatelský obsah - vždy jako první článek - NEMAZAT!!!

 ----socialní ikony----

.

.

.

Friends of Nature Czechia

Naturfreunde Tschechien

int(14)

Aktuality

  • Letošní Hodina Země proběhne 25. března

    10.3.2023

    Hodinazeme Připojte se k letošnímu ročníku Hodiny Země, největší celosvětové kampaně na ochranu klimatu. Hodina Země je každoroční mezinárodní akce, jejímž cílem je atraktivním způsobem upozornit na změnu klimatu. Povzbuzuje jednotlivce, obce a organizace k zhasnutí světel na dobu jedné hodiny od 20.30 do 21.30. Jde o symbolický příspěvek každého ze zapojených, jelikož k ochraně klimatu je třeba skutečně začít šetřit s energiemi, větší podíl energie získávat z obnovitelných zdrojů a skončit s pálením fosilních paliv, které ke změně klimatu přispívají nejvíc.

    Tradici Hodiny Země založil v roce 2007 Světový fond na ochranu přírody. Během let se tato úspěšná akce rozšířila do celého světa. Přidejte se i Vy, jako jednotlivce, obec, firma nebo památka! Více...

  • Ptákem roku 2023 je polák velký. Je ohrožený, přesto se smí v Česku střílet

    28.2.2023

    Polák velký. Zdroj: birdlife.cz Letošním ptákem roku je polák velký, potápivý pták s výrazným zbarvením samců. Oceněním právě poláka Česká společnost ornitologická upozorňuje na problémy českých rybníků. Intenzivně se na nich hospodaří, na jednu stranu mizí vegetace na březích a zároveň břehy a ostrovy zarůstají dřevinami. To všechno poláka velkého vytlačuje z české krajiny. Navíc je v Česku stále povolen jeho lov.

    Polák velký je středně velká potápivá kachna. Pozorovat ho můžeme na vodních plochách, především rybnících. Ovšem čím dál méně. Z naší dříve nejpočetnější kachny se stal ohrožený druh. Za posledních třicet let jsme přišli o třetinu české populace poláků. Důvodem je intenzivní rybníkářství s nadměrnou rybí obsádkou, úbytek příbřežní vegetace a zarůstání břehů a ostrůvků dřevinami. Problematické je také střílení poláků, kteří jsou v Česku dosud na seznamu lovné zvěře. Více...

  • Severští páni: Na Hromnice o zlomený šíp více

    16.2.2023

    329139367_532803268923481_8721796285921478512_n_rvv Krnovští Přátelé přírody ze Společenství Severských pánů v sobotu 4. února vyrazili na Opavsko. Ve vesnici Melč, kde je hezký empírový zámek, se  zúčastnili menší zdravotní procházky po lese. V něm se najednou objevily všemožné bytosti a rozmanitá zvířata. K jejich smůle měli Seveřané s sebou luky, kuš a dostatek šípů, takže z lesních tvorů byly najednou cvičné terče.

    Výlet se rázem proměnil na akci "Na Hromnice o zlomený šíp více" a účastníci si jej užili dvojnásob. Dodáváme, že lesní bytosti byly samozřejmě neživé, žádné skutečné zvíře nebylo při lukostřelbě zraněno.

« Novější | Starší »